Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Fruktassietter 12498350



*

nr 1249 8350


Fruktassietter

12 st, Gefle. Diameter: 18 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

1.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 april 2019
kl 20:58:46


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
18/4 01:56:33 1      350 kr
18/4 08:47:52 2      1.000 kr
19/4 03:31:07 1      450 kr
19/4 03:31:07 2      500 kr (Budbetjänt)
19/4 03:31:36 1      600 kr
19/4 03:31:36 2      700 kr (Budbetjänt)
19/4 03:32:38 1      800 kr
19/4 03:32:38 2      900 kr (Budbetjänt)
21/4 15:09:02 3      1.000 kr
21/4 15:09:02 2      1.000 kr (Budbetjänt)
21/4 15:09:19 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fruktassietter gefle svensk keramik svenska keramiker
  • 6263 Djupa tallrikar
    Ett par, Qian Long, Kina, 1700-tal. Diameter: 23 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:06
  • 6167 Kaffe / tekopp..
    17 delar, Porcelaine de Paris, Limoges
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:00
  • 6340 Kaffegods
    12 delar, Royal Tuscan, England, dekor av ranka, 1..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:52
  • 6014 Kaffekoppar
    + assietter, 12 delar, Royal Copenhagen, Assietter..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:53
  • 5060 Kaffekoppar
    5 delar, Grodblad, Upsala-Ekeby
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:51
  • 6061 Kaffekoppar
    6 st, "Krokus", Esteri Tomula & Peter Winquist, Ar..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:37




Ladda ner broschyr